728

SULTANBEYLİ PAZARCILARDA BAŞKAN BİR KEZ DAHA MUHTULLAH KOCA

SULTANBEYLİ PAZARCILARDA BAŞKAN BİR KEZ DAHA MUHTULLAH KOCA

Muhtullah Koca ve Fevzi Turan’ın aday olduğu Sultanbeyli Seyyar Pazarcılar Esnaf Odasının seçimli olağan genel kurulunda kazanan bir kez daha mevcut başkan Muhtullah Koca oldu.

Muhtullah Koca’nın 230 oy alarak yeniden başkan seçildiği kongrede Fevzi Turan 77 oyda kaldı. Üyelerine teşekkür eden Muhtullah Koca, yönetimi ile birlikte pazarcı esnafının durumunu daha da iyileştirmek için var gücüyle çalışacaklarını kaydetti.

Sultanbeyli’de 2000 Düğün Salonunda gerçekleşen genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Başkan Vekili Mesut Şengün yaptı. Genel kurula bölgedeki esnaf odası başkanlarıyla beraber Türkiye Sebzeciler Meyveciler Pazarcılar Federasyonu (TÜSPAF) Başkanı Ali Karaca da katıldı.

“YENİ PAZAR YÖNETMELİĞİ ESNAFIN ELİNİ GÜÇLENDİRDİ”

Genel kurulda bir konuşma yapan TÜSPAF Başkanı Ali Karaca 5957 sayılı Pazar Yerleri Yönetmeliği ile esnafın kendini daha da güvende hissettiğini söyledi. Belediyelerin istediği gibi pazarcı esnafına ‘Şuraya git, buraya git’ diyemeyeceğini belirten Karaca, bu düzenlemenin hazırlanmasında desteğini esirgemeyen İstanbul’daki esnaf odalarına teşekkür etti. Federasyona bağlı 338 bin pazarcı esnafının bağlı olduğunu ifade eden Karaca, pazarcı esnafının genel kurullara ilgisinin az olmasından yakındı. Karaca, pazarcı esnafının odalarına daha fazla sahip çıkmasını istedi.

  • alikaraca
  • Sultanbeyli-12
  • Sultanbeyli-18

Benzer yazılar