728

MOĞOLİSTAN BÜYÜKELÇİSİ’NDEN İSTESOB’A ZİYARET

MOĞOLİSTAN BÜYÜKELÇİSİ’NDEN İSTESOB’A ZİYARET

MOĞOLİSTAN BÜYÜKELÇİSİ’NDEN İSTESOB’A ZİYARET

Moğolistan’ın Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan, İSTESOB’u ziyaret etti. Başkan Faik Yılmaz’la görüşen Büyükelçi Bold Ravdan, Türkiye ve Moğolistan arasındaki tarihsel işbirliğini arttırmak istediklerini söyledi.

İSTESOB’un Türki Cumhuriyetler ve Türk Dünyası ile kurduğu bağ artarak devam ediyor. Moğolistan’ın Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan ile görüşen Başkan Faik Yılmaz, “Altay toplulukları içinde yer alan ülkelerle her zaman temas içinde olduk. Şimdi de kardeş ülkenin değerli bir temsilcisi ile bir araya gelmenin mutluluğu içindeyim” dedi.

“MOĞOLİSTAN’IN EN BÜYÜK DOSTU TÜRKİYE”

Türkiye’yi, Moğolistan’ın en büyük dostu olarak niteleyen Bold Ravdan, son 20 yılda Türkiye ve Moğolistan arasındaki ticareti, siyasi ve kültürel bağların giderek arttığına dikkat çekti. Özellikle çok sayıda Moğol öğrencinin Türkiye’de okuduğunu belirten Bold Ravdan, bu öğrencilerin devlet kademelerinde önemli noktalara geldiğini söyledi. Moğolistan’ın Türk esnaflarına yatırım fırsatı sunduğunu ifade eden Bold Ravdan,” Türkiye’de esnaf ve tüccarların Moğolistan hakkındaki bilgileri çok daha az. Biz Moğollar, Türkiye hakkında çok daha fazla bilgiye sahibiz. Türk ve Moğol esnafları arasındaki bilgi alışverişini arttırabiliriz” dedi.

Başkan Faik Yılmaz ve Büyükelçisi Bold Ravdan arasında samimi bir sohbet gerçekleşti. Bold Ravdan, Başkan Faik Yılmaz’ı Moğolistan’a davet etti.

Başkan Faik Yılmaz, ziyaretleri dolayısıyla Büyükelçi Bold Ravdan’a plaket ve İSTESOB kültür yayınlarından çıkan kitaplardan takdim etti. İSTESOB Birlik binasında gerçekleşen toplantıya İSTESOB Başkan Vekili Mesut Şengün, yönetim kurulu üyeleri Yaşar Hangün, Ahmet Yazıcı, Anadolu Yakası Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet  Emin Yarar ve İSTESOB Danışmanı Prof. Dr. İlhan Şahin katıldı.

Benzer yazılar