728

KIRŞEHİR’DE AHİLİK COŞKUSU

KIRŞEHİR’DE AHİLİK COŞKUSU

ISTESOB AHİ EVRAN DİYARINDA

30. Ahilik Haftası, Başbakan Binali Yıldırım ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katıldığı etkinliklerle Kırşehir’de kutlandı. İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz; yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelerinin de yer aldığı kutlamalarda, Ahilik Haftası coşkusu yaşandı. İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, Ahilik haftasının, Ahilik değerlerinin tekrar canlanmasına vesile olmasını diledi ve bu toprakların büyük insanlık önderi Ahi Evranı Veli’nin yolundan gitmeye devam edeceklerini söyledi.

İSTESOB’a bağlı odaların Beyazıt’tan Sultanahmet’e yürüyüşüyle ve sonrasında şed kuşanma törenleriyle başlayan Ahilik Haftası, Türkiye’nin dört bir yanından gelen esnaf temsilcilerinin Ahiliğin doğduğu topraklarda bir araya gelmesiyle devam etti. Her sene olduğu gibi Kırşehir’deki kutlamalarda tam kadro yerini alan İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz ve yönetimi, Ahilik değerlerinin yaşatılması adına yapılan etkinliklere destek verdi.

Bu sene Kırşehir’deki Ahilik kutlamalarda Ahi yürüyüşü gerçekleşmezken, Ahilik kutlamaları Cacabey Meydanı’nda yapıldı. İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, Kırşehir’de, Ahi Evran Veli’nin huzurunda olmanın sevinci içinde olduklarını belirterek,” Kırşehir’de ortaya konan kardeşlik, birlik görüntüsü, Ahiliğin  birbirimize saran anlayışının hala canlı olduğunu gösteriyor. Ahilik değerlerine sarıldıkça, kimse bizim kardeşliğimizi bozamayacaktır” dedi.

Benzer yazılar