728

KILIÇDAROĞLU PAZARCI ESNAFIYLA İFTAR YAPTI

KILIÇDAROĞLU PAZARCI ESNAFIYLA İFTAR YAPTI

“PAZAR YERLERİNİ YAŞATACAĞIZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önce Bakırköy Cumartesi Pazarı’nı gezdi sonra da İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odası’nın iftarına katılarak pazarcı esnafıyla birlikte iftar yaptı. Pazarcı esnafının Bakırköy’deki Pazar yerleri korunsun talebine de olumlu karşılık veren Kılıçdaroğlu, Bakırköy Cumartesi Pazarı’nın da kapalı Pazar yeri haline getirileceğinin sözünü verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk önce İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odası’nı ziyaretti. Kılıçdaroğlu, beraberindeki milletvekilleriyle, İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, Başkan Vekili ve İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mesut Şengün’den esnafın sorunlarını ve taleplerini dinledi. Başkan Yılmaz, pazarcı esnafının Türk ekonomisi ve kültürümüz için ne kadar önemli olduğunu anlattı ve pazarcı esnafının yaşatılması gerektiğini ifade etti.

Daha sonra Kılıçdaroğlu,  İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, Başkan Vekil Mesut Şengün ve CHP Milletvekilleri Erdoğan Toprak, Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, Yasemin Cankurtaran, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu ile pazarı gezdi. Kılıçdaroğlu, pazarcı esnafıyla ve pazar alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti, taleplerini dinledi.

BAKIRKÖY CUMARTESİ PAZARI ESNAFINA KILIÇDAROĞLU’NDAN MÜJDE

Kılıçdaroğlu akşam ise yine Bakırköy’de İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odası’nın düzenlediği iftara katıldı. İftarda bir konuşma yapan Mesut Şengün, Bakırköy Cumartesi Pazarı’nın, arsasının giderek değerlenmesiyle bir rant alanına dönüştüğünü ve bu alanın pazarcı esnafının elinden alınmak istendiğini söyledi. Şengün, Bakırköy Cumartesi Pazarı’nın ellerinden alınmamasını ve üstü kapatılarak daha modern bir hale getirilmesini hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hem de Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’ndan talep etti.

Şengün konuşmasında “Bir pazar yerimiz var. Bunun üstünü kapatalım, altı otopark olsun. Dolayısıyla hem esnafımız hem de alışveriş yapan müşterimiz rahat etsin” sözleri  iftar sofrasını dolduran binlerce esnaf tarafından da büyük bir alkışla destek buldu.

Daha sonra kürsüye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu şunları kaydetti: “Demek ki bir sorunu oturup konuştuğumuz zaman akılcı politikalarla çözebiliyoruz. İki başkana da hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Keşke Türkiye bu kadar güzel yönetilebilseydi.”  

Kılıçdaroğlu, Bakırköy Cumartesi Pazarı’nın üstünün kapatılmasıyla ilgili olarak da,” Hep birlikte temelini atacağız. Sonra da hep birlikte açılışını yapacağız. Hepimizin huzura ihtiyacı var. Bu ülkede birlikte yaşamaya ihtiyaç var. Hepimiz bir arada kardeşçe yaşamalıyız. Hepimiz bir arada dertlerimizi rahatlıkla dile getirebilmeliyiz. Hepimiz, sorunlarımızın uygarca çözülmesini arzu etmeliyiz. Kavgasız ve huzurlu bir Türkiye istiyoruz. Dolayısıyla huzurlu bir Türkiye, hepimizin barış içinde yaşadığı bir Türkiye demektir” ifadelerini kullandı.

Tüm resimleri görmek için aşağıdaki resimlerden birine tıklayıp açılan resim galerisinden hepsini gezebilirsiniz.

Benzer yazılar