728

İSTESOB’DAN DEZAVANTAJLI KESİMLERE İŞ İMKANI

İSTESOB’DAN DEZAVANTAJLI KESİMLERE İŞ İMKANI

İSTESOB’DAN İSTİHDAMA KATKI 

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Avrupa Birliği ile sürdürdüğü işbirliği çerçevesinde istihdama ve esnaf sanatkara katkı sunmaya devam ediyor.  İSTESOB, Dezavantajlı Grupların Ekonomik ve Sosyal Hayata Kazandırılması Projesi’yle gençlere otelcilik sektöründe eğitim ve iş imkanı sağlandı. Proje sonunda sertifikaları almaya hak kazananlara, “ Yolunuz açık olsun” diyerek seslenen İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz,” Burada edindiğiniz tecrübe ve eğitimler, meslek hayatınızda sizlere büyük katkı sağlayacaktır. Meslek hayatınızda sizlere başarılar diliyorum. İnşallah ülkemiz için de katma değer yaratacaksınız” dedi.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen, Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu İle İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi programı kapsamında gerçekleşen Dezavantajlı Grupların Ekonomik ve Sosyal Hayata Kazandırılması Projesi’nde eğitimleri tamamlanan isimlere, İSTESOB merkez binasında yapılan törenlere sertifikaları takdim edildi. İSTESOB ve İstanbul Otelciler Odası işbirliği çerçevesinde gerçekleşen projeyle turizm sektöründe çalışmak isteyenlere ücretsiz meslek edindirme kursu verildi. Ayrıca kurs programı içerisinde katılımcılara, mesleki İngilizce, KOSGEB girişimcilik eğitimi, insan kaynakları ve koçluk eğitimlerinin yanı sıra İŞKUR tarafından rezervasyon eğitimleri de verildi.

İSTESOB Başkanı Yılmaz projenin gerçekleşmesinde katkıları olan başta İŞKUR ve KOSGEB’e teşekkür etti. Başkan Yılmaz, yeni projelere imza atmaya devam edeceklerini söyledi ve eğitim vizyonundan asla ödün vermeyeceklerinin altını çizdi.

 “ACELE ETMEYİN”

Kursiyerlerle birlikte sertifika törenine İstanbul Otelcileri Odası Başkan Vekili Celalettin Mamati, KOSGEB İkiltelli Müdürlüğü KOBİ Uzmanı Ersin Yıldız da katıldı.

Ersin Yıldız, konuşmasında sertifika almaya hak kazananlara “Belli bir program ve plan ile hareket edin ve acele etmeyin” tavsiyesinde bulundu. Yıldız, KOSGEB mevzuatı çerçevesinde kursiyerlere her şekilde desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Yıldız, 2018 yılından itibaren işletmesini kurmadan KOSGEB’e gelenlere destek verileceğinin de bilgisini paylaştı.

  • istesob kosgeb işkur (2)
  • istesob kosgeb işkur (3)
  • istesob kosgeb işkur (4)
  • istesob kosgeb işkur (5)
  • istesob kosgeb işkur (6)
  • istesob kosgeb işkur (7)
  • istesob kosgeb işkur (8)
  • istesob kosgeb işkur (9)

Benzer yazılar