728

İSTESOB, PİDEYE ZAM TALEBİNİ GERİ ÇEVİRDİ

İSTESOB, PİDEYE ZAM TALEBİNİ GERİ ÇEVİRDİ

PİDEYE ZAM YOK

YILMAZ, “İTO ÜYESİ FIRINLAR DA TARİFEYE UYSUN”

FAİK YILMAZ, “TÜKETİCİ ALDATILMAMALI”

İstanbullular geçen yıl olduğu gibi pideyi bu sene de aynı fiyata alacak. İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz “zam yok”  kararını, Tarife Komisyonu’nun girdi  maliyetlerini inceledikten sonra aldığını açıkladı.

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, İstanbuldaki fırınların yarısının İTO’ya, yarısının da esnaf odasına bağlı olduğunu belirterek, “Esnaf odası üyesi fırınlar tarifeye uymak zorunda. Ama Ticaret Odası üyeleri serbest. Bu haksızlık düzeltilmeli” dedi

Ramazanın vazgeçilmezi pidenin iftar sofralarına kaç liradan geleceği ile ilgili bu açıklamanın ardından İSTESOB Başkanı  “zam yok” kararını açıkladı. 5362 Sayılı yasa gereği illerde pide fiyatlarını belirlemede yetkili olan İSTESOB, İstanbul halkını mutlu edecek bir karara imza attı.

İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Tarife Komisyonu’nun aldığı kararla pidenin2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da İstanbul’da; 350 gr. 1,8 TL,  500 gr 3.00 TL, 1000 gr. 6.00 TL’den satılacağı açıklandı.

İSTESOB, Tarife Komisyonu’nun “ Zam yok” şeklinde kararını, İncirli’deki merkez binasında geniş katılımlı bir basın toplantısıyla duyurdu.

 

 

IMG_8566

İSTANBUL’DA RAMAZAN PİDESİNİN FİYATI 4. YILDA DA AYNI

Her yıl tartışmalara sebep olan ramazan pide fiyatına İSTESOB, yine aynı fiyatla son nokta koydu. İSTESOB, İstanbul’da ramazan pide fiyatını geçen yıldaki gibi 1,8 TL olarak açıkladı.

Faik Yılmaz, fırıncı esnafının aldıkları kararı haklı bulacaklarına inandığını kaydetti. Yılmaz, fırıncıların Ramazan’da çok büyük emek verdiğini ve herkesin evine pide götürebilmesi için fedakarlıkta bulunduğunu  belirterek, esnafa teşekkür etti.

IMG_8597

Fırıncılar Odası’nın artış talebine olumlu cevap vermeyen ve gramaj düşüşüne  “O zaman aynı fiyat diyemeyiz “ gerekçesiyle karşı çıkan Faik Yılmaz şöyle konuştu: “Biz, İstanbullulara 4. Yılda da aynı fiyata pide satacağız derken, gramajda indirim yaparsak gizli zam yapmış olurduk.”

  • IMG_8616
  • IMG_8597
  • IMG_8566
  • IMG_8583

Benzer yazılar