728

İSTESOB AB PROJESİYLE İSTİHDAMA DESTEK OLDU

İSTESOB AB PROJESİYLE İSTİHDAMA DESTEK OLDU

ODA BAŞKANLARINA İŞKUR’UN İŞVERENE SAĞLADIĞI TEŞVİKLER ANLATILDI

Esnaf odası başkanlarına, İŞKUR’un İşbaşı Eğitim programıyla işverene sağladığı avantajlar hakkında bilgilendirme yapıldı. İSTESOB’un Dezavantajlı Kişilerin İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında gerçekleşen toplantıda konuşan İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, tüm odaları projeler yapmaya davet ederek, odalara her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

İSTESOB’un Avrupa Birliği tarafından desteklenen Dezavantajlı Kişilerin İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Projesi meyvelerini vermeye başladı. Kurs dönemini bitiren kursiyerler otellerde istihdam edilmeye başlandı.  Esnaf odası başkanlarına, kursiyerlerin de katıldığı toplantıda, İŞKUR Meslek Danışmanı Ali Akkurt tarafından İşbaşı Eğitim Programı ile İŞKUR’un işverene sağladığı teşvikler hakkında sunum yapıldı. Proje toplantısında oda başkanlarına Cemal Candaş tarafından ‘İş Yaşamında Önyargı ve Ayrımcılık’ hakkında da eğitim verildi.

PROJE YAPAN ODALARA DESTEK

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin  Avrupa Birliği ile işbirliğini sürdürerek, eğitim projelerine yatırım yapmaya devam edeceğini dile getirdi. Başkan Yılmaz, oda başkanlarına seslenerek, esnaf odalarının Avrupa Birliği ve  İstanbul Kalkınma Ajansı’nın hibe programlarından faydalanmasını gerektiğini söyledi.

İstanbul Otelciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Yaşar da toplantıda yaptığı konuşmada ara eleman bulmakta yaşanan sıkıntılara dikkat çekti. Gelişmiş ülkelerde bu sorunun nasıl aşıldığını anlatan Ahmet Yaşar, Türkiye’nin eğitim sisteminde yaşanan sorunlara değindi.

  • AVRUPA İSTESOB (10)
  • AVRUPA İSTESOB (12)
  • AVRUPA İSTESOB (15)
  • AVRUPA İSTESOB (17)
  • AVRUPA İSTESOB (29)

Benzer yazılar