728

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YELKENCİ “İSTESOB ÜNİVERSİTELERİN YAPAMADIĞINI YAPTI”

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YELKENCİ “İSTESOB ÜNİVERSİTELERİN YAPAMADIĞINI YAPTI”

BAŞKAN FAİK YILMAZ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’yi makamında ziyaret etti. İSTESOB’un mesleki eğitim ve Türk Dünyası alanında yaptığı çalışmalardan takdirle bahseden Ömer Faruk Yelkenci  İSTESOB’un CİEPO (Uluslararası Osmanlı Öncesi ve Osmanlı Tarihi Çalışmaları Komitesi) yayınları için,” Bunu bazı üniversiteler bile yapmıyor. Böyle bir eseri bilim dünyasına kazandırdığı için İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini tebrik ediyorum” dedi.

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz beraberinde İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Koray Öztürk,  Genel Sekreter Muzaffer Garip ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’yi ziyaret etti. Görüşmede mesleki eğitim, yeni ustaların yetişmesi için çıraklık eğitimin teşvik edilmesi gibi konularda görüş alışverişinde bulunuldu. İl Milli Eğitim Müdürü Yelkenci, mesleki eğitimde ‘İstanbul Modeli’ üzerinde çalışıldığını kaydetti ve projenin detaylarını paylaştı.

YENİ USTALARIN YETİŞMESİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, esnafın çırak bulmakta yaşadığı sıkıntıları Ömer Faruk Yelkenci’ye aktardı. Kurum olarak mesleki eğitime önem verdiklerini kaydeden Başkan Yılmaz, mesleki eğitim alanında yapılan çalışmalara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

CİEPO’nun sempozyumlarında elde edilen bilimsel makaleleri 8 kitapta toplayan İSTESOB, bu eserleri bilim dünyasına kazandırmıştı. Eserleri dikkatle inceleyen Yelkenci,” Ziyaretinizden dolayı çok mutlu oldum ama bu eserleri görünce daha çok mutlu oldum. Ben bir tarihçi olarak sizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer yazılar