728

FAİK YILMAZ’DAN 19 MAYIS MESAJI

FAİK YILMAZ’DAN 19 MAYIS MESAJI

FAİK YILMAZ’DAN 19 MAYIS MESAJI

19 Mayıs, ulusal bağımsızlığın bir nişanesi, koşullar ne olursa olsun esaret altında yaşamayı kabul etmeyen aziz milletimizin özgürlük mücadelesine atıldığı tarihin başlangıcıdır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından verilen mücadele sonucunda, büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bugün nice cevherler dolu genç neslimize emanettir. Onlar ki; bu memleketi geleceğe taşıyacak, özgür ve refah içinde bir Türkiye için, atalarının mirasına lâyık şekilde çalışacak kişilerdir.

Her bir karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu cennet vatanın, istikbali ve istiklâli genç nesillerin çalışkanlığına bağlıdır. Bu sebeple gençliğe olan inancımız tamdır. Gençlerimiz; geleceğin devlet adamları, geleceğin sanatçıları, geleceğin sanatkarları olarak güzel ülkemiz için var gücüyle çalışıp, ülkesine büyük hizmetler verecektir. Bundan asla kuşkumuz yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’un, 98. yıldönümüne ulaşmanın coşkusu ve heyecanı içindeyiz. Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarken, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor; aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

Faik Yılmaz

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı

Benzer yazılar