728

ESNAF ODALARINDA GENEL KURULLAR TAMAMLANDI

ESNAF ODALARINDA GENEL KURULLAR TAMAMLANDI

SON GÜN 3 ESNAF ODASI GENEL KURUL YAPTI

Esnaf odalarının 3 ay süren seçim mesaisi bugün gerçekleşen olağan genel kurullarla sona erdi. İstanbul Ekmek Fırıncıları Sanatkârları ve Ekmek Satıcıları Esnaf Odasının yeni başkanı Erdoğan Çetin olurken, İstanbul Oto Galericileri Oto Alım Satım Yıkama Yağlama Esnaf Odasında Kenan Taşlıdağ, İstanbul Ağaç İşleri Oymacı ve Oyuncak Sanatkârları Esnaf Odasında Cafer Yumak yeniden başkan seçildi.

OTO GALERİCİLERİ TAŞLIDAĞ’DAN VAZGEÇMEDİ

Bir üyenin sorununa derman olabilirsem ne mutlu bana”  diyen Kenan Taşlıdağ, İstanbul Oto Galericileri Oto Alım Satım Yıkama Yağlama Esnaf Odasında başkanlığa yeniden seçildi.

Kozyatağı Kültür Merkezinde düzenlenen olağan genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, divan vekilliğini İSTESOB Disiplin Kurulu Başkanı Adem Etirli yaptı. Genel kurulda okunan raporlar oy birliği ile kabul edilirken yine yönetim ve denetim kurulları oy birliği ile ibra edildi. Gündem maddelerinin okunmasının ardından geçilen seçime tek listeyle giren Kenan Taşlıdağ, 4 yıl daha hizmet için üyelerinden tam destek aldı.

TAŞLIDAĞ “MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM”

1250 üyesi bulunan esnaf odasının genel kurulunda konuşan Taşlıdağ, esnaftan mesleklerine ve esnaf odalarına sahip çıkmalarını istedi. 2018 yılında Resmi Gazete’de yayımlanan İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmeliğindeki bazı maddeler nedeniyle esnafın bitme noktasına geldiğini kaydeden Taşlıdağ, Birlik Başkanı Faik Yılmaz’ın da desteğiyle Yönetmelikte esnafın aleyhine olan düzenlemeleri değiştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Taşlıdağ, yönetmenliğin en az bin metrekare dükkanı olan, üniversite mezunu ve 100 bin km araç garantisi veren iş yerlerinin oto galericilik yapabileceği şeklinde çıktığını aktardı. Daha sonra yaptıkları çalışmalarla dükkan için gerekli sınırı 100 metrekareye, araç garantisini ise 5 bin KM’ye düşürdüklerini ifade etti.

Taşlıdağ, üniversite zorunluluğun ise lise düzeyine indirildiğini, son olarak bu şartın da ilkokul seviyesine getirilmesi için mücadele ettiklerini kaydetti. Taşlıdağ, motorlu kara taşıtı ticareti yapan işletmelerde, pazarlama ve satış yapanlara mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildiğini hatırlattı ve galericilik mesleği ile alakası olmayan kuruluşların bu belgenin arkasında imzası olduğunu ifade etti ve bu yanlışlığın düzeltilmesi için çalışma yürüttüklerini dile getirdi. Taşlıdağ, yeni dönemde yıkamacılık mesleğinde ustalık, kalfalık eğitimi vereceklerini açıkladı.

FIRINCILARIN YENİ BAŞKANI ERDOĞAN ÇETİN OLDU

İstanbul Ekmek Fırıncıları Sanatkârları ve Ekmek Satıcıları Esnaf Odasının olağan genel kurulunda başkan değişikliği yaşandı. Erdoğan Çetin, seçim yarışında mevcut başkan Fahri Özer’i büyük farkla geçerek esnaf odasının yeni başkanı oldu.

İSTESOB Başkan Vekili Mustafa Uzun’un divan başkanlığını, İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Osmanoğlu’nun divan vekilliği yaptığı genel kurulda Fahri Özer, Akif Tüylüoğlu ve Erdoğan Çetin başkanlığa aday oldu. Gündem maddelerinin oylanmasının ardından geçilen seçimde Erdoğan Çetin oy 173,  Akif Tüylüoğlu 166 Fahri Özer 116 oy aldı.

AĞAÇ İŞLERİ ESNAFI CAFER YUMAK’I SEÇTİ

İstanbul Ağaç İşleri Oymacı ve Oyuncak Sanatkârları Esnaf Odasında Cafer Yumak başkan seçildi.

Tek listenin yer aldığı genel kurulun divan başkanlığını İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Hangün, divan vekilliğini İSTESOB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yazıcı yaptı

  • 2galeri
  • 6galeri
  • 8galeri
  • 11galeri
  • 12galeri
  • 13galeri
  • 5fırın
  • 8ağaç

Benzer yazılar