728

BİRLİK BAŞKANI FAİK YILMAZ, MUSTAFA ILICALI’YLA TAKSİLERİN GELECEĞİNİ GÖRÜŞTÜ

BİRLİK BAŞKANI FAİK YILMAZ, MUSTAFA ILICALI’YLA TAKSİLERİN GELECEĞİNİ GÖRÜŞTÜ

ESNAF ODASI BAŞKANLARI TALEPLERİNİ ILICALI’YA İLETTİ VE UBER’İ DURDURUN ÇAĞRISI YAPTI

Birlik Başkanı Faik Yılmaz, İSTESOB’a  bağlı ulaşım sektöründeki esnaf odalarının başkanlarıyla taksilerle ilgili yeni bir düzenlemeye hazırlanan Ak Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı ile bir araya geldi. Görüşmede esnaf odaları başkanları Mustafa Ilıcalı’ya esnafın taleplerini aktardı ve Uberin faaliyetlerinin durdurulması için somut adımlar atılmasını istedi.

Erzurum Milletvekili ve aynı zamanda TBMM İmar, Ulaştırma Komisyonu Sözcüsü Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı geçtiğimiz günlerde taksileri tek çatı altında toplayacak Taksi A.Ş projesini duyurmuştu.  Taksilerin geleceğini belirleyecek bu düzenleme öncesi ulaşım sektöründeki esnaf odası başkanlarıyla Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde buluşan Mustafa Ilıcalı, esnaf ve sanatkarın görüşlerini dinledi.

Görüşme sonunda İSTESOB önderliğinde yeni bir toplantının düzenlenmesi kararı alındı. İSTESOB tarafından organize edilecek toplantıda,  esnaf odaları tarafından taksi, minibüs ve otobüslerle ilgili hazırlanan görüşler Mustafa Ilıcalı’ya sunulacak. İstanbul’un ihtiyacı olan taksi sayısını belirlenmesi ve taksi şoförlerinin eğitimi ile hizmet kalitesinin arttırılması için yapılacak çalışmalar bir sonraki toplantının ana gündemi olması üzerinde görüş birliğine varıldı.

ILICALI “ ESNAFTAN GELEN TALEPLERİN BAŞIMIN ÜSTÜNDE YERİ VAR”

Bir esnaf çocuğu olduğunu ifade eden Mustafa Ilıcalı, taksilerle ilgili bir düzenleme yaparken mutlaka esnaf odalarından görüş alacaklarını belirtti. “Siz milletsiniz biz de vekiliyiz” diyen Ilıcalı, “Halktan gelen taleplerin her zaman başımızın üzerinde yeri vardır” ifadelerini kullandı.

Taksilerde çağın şartlarında uygun olarak değişim yaşanması gerektiğini dile getiren Ilıcalı, hem vatandaşı hem de taksici esnafını memnun edecek bir düzenleme yapmak istediklerini kaydetti.  Yılda 2 milyon korsan taşımacılık yapıldığını vurgulayan Ilıcalı,” Bu işi bir düzene sokalım. Kimse vergisiz kazanç sağlamasın. Bu esnafın emeğini, ekmeğini ne diye korsana teslim edelim” dedi. Bu sözleri toplantıda bulunan esnaf odası başkanları tarafından da güçlü bir şekilde alkışlandı.

İ TAKSİ YERLİ VE MİLLİ BİR YAZILIM

Mustafa Ilıcalı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sokulan İ Taksi’nin yerli ve milli yazılıma sahip olduğunu ifade ederek,” Bu ülkenin çocukları tarafından geliştirilmiş bir sistem. Şu ana kadar 5 bin taksi bu sisteme dahil olmuş. Keşke İstanbul’daki bütün taksiler bu sisteme dahil olsa” dedi.

ESNAF ODALARINDAN TAKSİ A.Ş VE UBER’E VETO

Toplantıya katılan esnaf odası başkanları daha önce Mustafa Ilıcalı tarafından dile getirilen Taksi A.Ş’ye karşı olduklarını, herhangi A.Ş adı altındaki bir yapıya dahil olmayacaklarını söyledi. Esnaf odası başkanları Uber konusundaki taleplerini de dile getirdi. Oda başkanları Uber’in faaliyetlerinin bir an önce durdurulmasını istedi.

  • 1uber
  • 3uber
  • 6uber
  • 10uber
  • 15uber

Benzer yazılar