728

BİNLERCE ESNAF İSTESOB İFTARINDA BİR ARAYA GELDİ

BİNLERCE ESNAF İSTESOB İFTARINDA BİR ARAYA GELDİ

ESNAF ORUCUNU BERABER AÇTI

Binlerce esnaf, ISTESOB’un Yenikapı etkinlik alanında gerçekleşen geleneksel iftarında birlikte iftar yaptı. 1500’e yakın esnafın katıldığı iftarda, kuran okundu;  esnafa bereket, ülkemiz için ise huzur ve barış gelmesi için dualar edildi.

İSTESOB’un geleneksel iftarı yine tarihi bir kalabalığa sahne aldı. Binlerce esnafın bir araya geldiği iftarda konuklara hitap eden İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz duygu ve düşüncelerini şu ifadelerle paylaştı: “Cenab-ı Hakk’a şükürler olsun ki, her sene Ramazan ayında, şu bereketli iftar sofralarımız vesilesiyle, İSTESOB’un kardeşlik halkasını, yeniden yaşama imkânı buluyoruz. Bugün, Anadolu’yu irfanla yoğuran, Anadolu’yu bize yurt eden Ahi Evran Veli’nin Ahi sofrasında, mübarek iftarlarımızı birlikte yaptık. Allah kabul etsin. İnşallah, burada beraber paylaştığımız Ahi sofrasındaki bereketin, rahmetin, burada bulunan değerli hazirunla birlikte, başta güzel ülkemiz, daha sonra tüm İslam aleminin birliğine, huzuruna ve bereketine vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Tabi bu vesileyle, bir kez daha terör saldırılarında şehit olan asker ve emniyet görevlilerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu sofralarda onların fedakarlıkları sayesinde rahat rahat iftarımızı yapabiliyor, orucumuzu tutabiliyoruz. Allah bin kez daha onlardan razı olsun. Değerli esnaf dostlarım, bu mağfiret ayında, bu rahmet ve bereket ayında,  bu sevgi ayında sizlerle beraber olmanın mutluluğunu yaşadığımı ifade etmeliyim.Ramazan hiç şüphesiz rahmet ve bereket ayı. Aynı zamanda kardeşlilik duygusunun da had safhaya ulaştığı bir ay. İşte burada, 1500’den fazla esnaf sanatkarla, birlikte iftarımızı açıyoruz. Bu gurur verici bir şey. Yalnız benim için değil tabi, hepimiz için gurur verici. Şimdi buradan size bakınca engin bir deniz, engin bir coşku seli görüyorum. Şükürler olsun. Tabi buradan bakınca İSTESOB ailesinin ne kadar büyük ve ne kadar birbirine bağlı bir aile olduğuna bir kez daha şahit oluyorum. Bundan dolayı da çok mutlu oluyorum.  İşte bu tablo, iftar programlarımızın ne kadar önemli ve kıymetli olduğunun ortaya koyuyor.

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, Yenikapı etkinlik alanında iftar programı gerçekleştirilmesine katkı sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a da teşekkür etti.

İftar programına oda başkan ve yöneticilerinin yanı sıra çeşitli siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra İBB Genel Sekreter Yardımcısı Eyyüp Karahan, TRT İstanbul Bölge Müdürü Abdülhamit Avşar Dünya Türk İş Konseyi Avrupa Bölge Komitesi Başkanı Suat Şahin de katıldılar.

Tüm resimlere ulaşmak için aşağıdaki resimlerden birine tıklamanız yeterlidir.

Benzer yazılar