728

BAŞKAN FAİK YILMAZ’DAN ESNAF BÜYÜKLERİNE AHDE VEFA ZİYARETİ

BAŞKAN FAİK YILMAZ’DAN ESNAF BÜYÜKLERİNE AHDE VEFA ZİYARETİ

BAŞKAN FAİK YILMAZ’DAN ESNAF BÜYÜKLERİNE AHDE VEFA ZİYARETİ

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Darülaceze’de kalan esnaf ve sanatkar büyükleri ile bir araya geldi. Kimi terzi,  kimi kasap, kimi marangoz olarak uzun yıllar hizmet veren esnaf ve sanatkar büyükleri  ile bir araya gelmenin kendisinde tarifsiz bir mutluluk yaşattığını belirten İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz ” Onlar bizim meslek büyüğümüz. Bilgileri ve tecrübeleri ile yolumuzu aydınlatmaya devam ediyorlar. Hepimizin, bu insanlara gücü yettiğince sahip çıkması gerekiyor” dedi.

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, Darülaceze sakinlerinin çalıştıkları atölyeleri de gezerek, huzurevi sakinlerinin çalışmalarını inceledi.  Atölyelerde yapılan çalışmaları hayranlıkla izleyen Başkan Faik Yılmaz, daha sonra huzurevinin kütüphanesinde esnaf büyükleri ile sohbet etme fırsatı buldu. Burada huzurevi sakinlerine tek tek bir ihtiyaçları olup olmadığını soran Başkan Yılmaz, gelen istekleri memnuniyetle yerine getireceklerini belirtti.

Darülaceze Başkanı Yüksek Mimar Hamza Cebeci ile de makamında görüşen İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, birlikte yapılabilecekleri projeler üzerine görüş alışverişinde bulundular. İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, “Ustadan çırağa devam eden bir geleneğin mensuplarıyız. Örf ve adetlerimizden biri de büyüklerimizi unutmamak, onları yalnız bırakmamak. Ahilik Haftası etkinlikleri sürecinde İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak büyüklerimizi ziyaret ettik. Darülaceze Yönetimi ile bir araya gelerek ortak işbirliği için neler yapabileceğimizi masaya yatırdık” dedi.

Ziyaret sonunda, Darülaceze Başkanı  Hamza Cebeci, İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz’a,  Darülaceze’nin kuruluş yıllara ait tarihi fotoğrafların olduğu bir albümü takdim etti.

  • DSC_0765
  • DSC_0780
  • DSC_0843
  • DSC_0881
  • DSC_0898
  • DSC_0965
  • DSC_1004
  • DSC_1068

Benzer yazılar