728

AYAKKABICILARDA SEÇİMİN GALİBİ MEHMET KARAMAN

AYAKKABICILARDA SEÇİMİN GALİBİ MEHMET KARAMAN

İstanbul Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odasının seçimli olağan genel kurulunda başkanlık için 2 isim yarıştı. Seçimden zaferle ayrılan esnaf odasının mevcut başkanı Mehmet Karaman oldu. Mehmet Karaman 243 oy alırken, Murat Tufan 82 oyda kaldı.

İstanbul Ayakkabıcılar Esnaf Odasının Fatih’te 19 Mayıs Düğün Salonunda gerçekleşen olağan genel kurulunda İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz divan başkanı olarak görev yaptı. Mehmet Karaman ve Murat Tufan’ın aday olduğu seçimlerde, kazanan Mehmet Karaman oldu. Karaman odayı ve esnafı daha ileri bir noktayı taşımak için ellerinden gelen mücadeleyi vereceklerinin sözünü verdi.

“100. YIL BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANSIN”

Olağan genel kurulda görüşülen maddelerin oylanması sırasında adaylar arasında fikir ayrılığı yaşandı. Söz alan İstanbul Ayakkabıcılar Esnaf Odasının Onursal Başkanı ve İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri Birliği Başkanı Temel Çoruh, esnafı düşünerek adım atılması gerektiğini belirterek, “Birbirinizi kıracak adımlardan kaçının. Birbirimizi kırmayalım. Her gün birbirinizi gören, muhatap olan insanlarız” dedi.

Temel Çoruh, 1921 yılında kurulan İstanbul Ayakkabıcılar Esnaf Odasının 100. yıl kutlamalarının da büyük bir coşkuyla ve birliktelik içinde kutlanmasını istedi.

  • ayakkabi5
  • ayakkabi6
  • ayakkabi8
  • ayakkabi14

Benzer yazılar